Home / Eca Proteus Premix Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Kombi Hata – Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Kombi E01 Hata – Arıza Kodu

Ateşleme Başarısızlığı

Kombiye gaz gitmediğini belirtir. Öncelikle gaz vanalarını kontrol ederek dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geliyorsa resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Yine de bir düzelme durumu olmazsa eğer; elektronik kart, gaz valfi ve elektrotlarda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi E02 Hata – Arıza Kodu

Yanlış Alev Durumu

Gaz valfi kapalı olmasına karşın brülörde alev algılandığını belirtir. Servis öncesi kombinize birkaç kez reset atmalısınız. İşlemler neticesinde arıza devam etmekte ise; iyon elektrotu, gaz valfi ya da kart arızası olabilir.

Eca Proteus Premix Kombi E03 Hata – Arıza Kodu

Aşırı Isınma Uyarısı

Gidiş ya da dönüş sıcaklığının 90°C yi aştığını belirtir. Öncelikle tesisat vanalarına bakın. Kapalı ise açın. Kombi kış modundaysa eğer en az 3 petek vanası açık ve petekler kullanılır durumda olması gerekir. Petek vanalarını kontrol edin kapalıysa açın. Kombi su basıncına bakın, basınç düşükse su basın. Kombiyi son olarak birkaç defa resetleyin. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer; ana eşanjör, üç yollu vana, pompa arızası olabilir. Tesisat tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı veya sistemde hava olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir.

Eca Proteus Premix Kombi E05 Hata – Arıza Kodu

Fandan 1 Dk. Dan Daha Uzun Süre Geri Bildirim Alınmıyor.

Servis öncesi birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmazsa eğer; fanın okuyucusunun fandan haber alamadığını belirtir. Fan okuyucusunda, fanda veya elektronik kartta sorun olabilir. Uzman desteği almanız gerekir.

Proteus Premix Kombi Hata – Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Kombi E08 Hata – Arıza Kodu

Alev Devresi Problemi.

Servis çağırmadan önce kombinize birkaç kez reset atmalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer elektronik kartta sorun olabilir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi E09 Hata – Arıza Kodu

Gaz Armatörü Sorunu

Kombinin ateşleme devresinde bulunan gaz valfinde sorun olabileceğini belirtir. Öncelikle kombiyi servis öncesi resetlemelisiniz. Resetleme neticesinde arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer gaz valfinde sorun olabileceği için uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi E12 Hata – Arıza Kodu

EEPROM Kontrol Sorunu

Elektronik kartta sorun olabilme ihtimali yüksektir. Öncelikle kombinize reset atın. Arızada düzelme olmazsa işlemi birkaç kez daha uygulayın. Yine de sorun düzelmezse servis çağırın.

Eca Proteus Premix Kombi E15 Hata – Arıza Kodu

Sıcaklık Sensörleri Ölçüm Sapması Sorunu

Sıcaklık sensörlerinde sorun olabileceğini belirtir. Sensör bağlantılarında veya elektronik kartta da sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden net teşhis ve müdahale için servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi E16 Hata – Arıza Kodu

Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Sorunu

Gidiş suyu sıcaklık sensöründe sıcaklık değişimi algılanmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almalı, cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

Proteus Premix Kombi Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Kombi E17 Hata – Arıza Kodu

Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası

Dönüş suyu sıcaklık sensöründe sıcaklık değişiminin algılanmadığını belirtir. Sensör arızası veya kart arızası olabilir. Servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi E18 Hata – Arıza Kodu

Sıcaklık Sensör Sorunu

Sıcaklık sensörü üzerindeki sıcaklık değişiminin >30°C olduğunu yani çok fazla olduğunu belirtir. Sensör veya kart arızası olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi E21 Hata – Arıza Kodu

Analog-Dijital Çevirici (Adc) Sorunu

Elektronik kart ile alakalı bir arıza durumu olduğunu belirtir. Öncelikle kombinize birkaç defa reset atın. Düzelme olmazsa mutlaka servis çağırın.

Eca Proteus Premix Kombi E33 Hata – Arıza Kodu

Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası

Dönüş suyu sıcaklık sensöründe kısa devre veya açık devre sorunu olduğunu belirtir. Öncelikle kombinizi resetleyin. Sorun devam ederse uzman yardımı alın.

Eca Proteus Premix Kombi E35 Hata – Arıza Kodu

Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası

Gidiş suyu sensöründe kısa devre ya da açık devre problemi olduğunu belirtir. Kombinizi resetleyin, arıza düzelmezse servis çağırın.

Proteus Premix Kombi Hata Kodları

Eca Proteus Premix Kombi E54 Hata – Arıza Kodu

Sifon Tıkalı Sorunu

Sifonun tıkandığını belirtir. Sifonun temizlenmesi gerekir. Sifonu temizlemeyi deneyin. Sonrasında cihazınıza reset atın. Arıza durumu devam ederse ya da işlemi yapamazsanız servis yardımı almanız gerekir.

Eca Proteus Premix Kombi E80 Hata – Arıza Kodu

Dönüş Suyu Ve Gidiş Suyu Sıcaklık Sensörü Arasındaki Sıcaklık Farkı Sorunu

Dönüş suyu sıcaklık sensör sıcaklığı-gidiş suyu sensör sıcaklığından fazla olduğunu belirtir. Sensörlerde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Eca Proteus Premix Kombi E82 Hata – Arıza Kodu

Alev Kaybı Sorunu

Cihazın 4 dk. içinde 3 kereden fazla alev kaybı yaşadığını belirtir. Öncelikle kombinizi resetleyin. Arıza düzelmediyse işlemi birkaç kez tekrar edin. Yine de sorun devam etmekte ise; anakart, gaz valfi, iyon elektrotu gibi parçalarda sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F07 Hata – Arıza Kodu

Aşırı Baca Gazı Sıcaklık Sorunu

Baca gazı sıcaklığının 95°C yi aştığını belirtir. Bu durumda cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan servisi çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F13 Hata – Arıza Kodu

Fazla Resetleme Durumu

1 saat içerisinde kombiye 5 ten fazla reset atıldığında bu sorun yaşanır. Reset düğmesine yeniden bastığınızda ya da cihazı şalterinden kapatıp yeniden açtığınızda sorun düzelecektir.

Proteus Premix Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Kombi F34 Hata – Arıza Kodu

Düşük Besleme Gerilimi Sorunu

Besleme geriliminin 170 V altında olduğunu belirtir. Şebeke voltajı düzelene dek beklemelisiniz. Cihaz otomatik resette olacağından herhangi bir işlem yapmamalısınız. Voltaj düzelmesine karşın sorunda düzelme olmazsa kart hasar görmüş olabilir. Karta müdahale edilmesi için uzman yardımı almalısınız. Ancak arıza yeniden yaşanabileceği için voltaj düzenleme görevinde olan kombi regülatörü cihazını mutlaka kullanmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F37 Hata – Arıza Kodu

Düşük Su Basınç Uyarısı

Tesisat devresi su basıncının 0,4 bar civarında olduğunu belirtir. Kombinin sağ altında monteli durumda olan mavi doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Basıncı 1,5 bara çıkardığınızda sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız, arıza çok sık tekrar ederse ya da işlem sonrası sorun düzelmezse eğer servis yardımı alabilirsiniz.

Eca Proteus Premix Kombi F39 Hata – Arıza Kodu

Dış Hava Sensörü Arızası

Kombinize dış ortam ısısına bağlı çalışma sağlayan dış hava sensörü takılıysa eğer arızalı olabileceğini belirtir. Dış hava sensörü bağlı değilse eğer bağlantılarda veya elektrik aksağında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F40 Hata – Arıza Kodu

Yüksek Su Basınç Sorunu

Tesisat basıncının 3,3 bar üzerinde olduğunu belirtir. Kombiye fazla su bastıysanız eğer basıncı düşürmek için kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmından su alabilirsiniz. Basıncı bu şekilde düşürerek 1,5 bara düşürdüğünüzde sorun düzelir. Cihaza müdahale etmediyseniz yüksek basınç arızası olabilir. Bu durumda uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F47 Hata – Arıza Kodu

Su Basınç Sensör Arızası

Su basınç sensörü takılı değilse veya temassızlık varsa bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F50 Hata – Arıza Kodu

Boyler Sensör Sorunu

Boyler sensöründe ya da kablolarında sorun olabilir. Servis çağırmalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F51 Hata – Arıza Kodu

PT1000 Solar Sensör Arızası

PT1000 solar sensörde veya bağlantılarda problem olabilir. Uzman yardımı almalısınız.

Eca Proteus Premix Kombi F52 Hata – Arıza Kodu

Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü Arızası

Sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Anakart arızalanmış olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir.

Eca Proteus Premix Kombi F53 Hata – Arıza Kodu

Baca Gazı Sıcaklık Sensörü Sorunu

Baca gazı sıcaklık sensöründe açık ya da kısa devre sorunu olduğunu belirtir. Sensör ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Uzman desteği almanız gerekir.

Eca Proteus Premix Kombi F81 Hata – Arıza Kodu

Sıcaklık Sensörü Sağma Testi Beklemesi Sorunu

Sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Net teşhis ve için servis çağırmalısınız.

Call Now ButtonŞİLE E.C.A KOMBİ SERVİSİ