Home / Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

Eca Confeo Dijital Kombi Hata – Arıza Kodları

BACA GAZI PROBLEMLERİ

Eca Confeo Dijital Kombi T6 Arıza – Hata Kodu

Baca Gazı Sorunu (Açık-Kısa Devre)

Sadece bacalı kombilerde karşılaşılan bir arıza durumudur. Baca sensörü arızalı olabilir, baca sensörü kablolarında kopma veya temas durumu söz konusu olabilir. Temas durumunda kısa devre durumu yaşanır, kopma var ise açık devre sorunu yaşanır. Arızanın net tespit edilmesi açısından Eca Servisi’ni aramanızı öneririz.

Eca Confeo Dijital Kombi T2 Arıza – Hata Kodu

Baca Gazı Aşırı Sıcaklık Problemi

Sadece bacalı kombilerde karşımıza çıkar. Baca çekişi kuvvetli olmayabilir, baca tıkalı olabilir. Baca sensörü çalışma aralığının dışına çıkar ise ve bu durum 10 saniyeden fazla sürerse cihaz bloke durumuna geçer. Tespit ve için mutlaka servisi aramalısınız.

Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

HAVA AKIŞ PROBLEMLERİ

Eca Confeo Dijital Kombi E4 Arıza – Hata Kodu

Prosestat Sorunu (Kısa Devre)

Sadece hermetik model Confeo Dijital kombilerde karşımıza çıkar. Kablolar kopmuş, bağlantılarda problem olabilir. Önce “R” konumlu düğmeye 2 saniye kadar basarak resetleme işlemi yapın. Arıza durumu düzelmez ise; Prosestat ile alakalı bir arıza durumudur. Sorun sadece prosestatta değil anakart veya fanda olabilir. Tespit ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramalısınız.

Eca Confeo Dijital Kombi E5 Arıza – Hata Kodu

Prosestat Sorunu (Açık Devre)

Prosestat kabloları birbirine temas etmiş olabilir. Prosestat ile alakalı açık devre durumu olduğunu belirten bu arıza durumunda önce “R” düğmesine birkaç saniye basarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arıza yine de devam etmekte ise mutlaka Eca Servisi’ni arayın.

Confeo Dijital Kombi Hata – Arıza Kodları

SICAKLIK PROBLEMLERİ

Eca Confeo Dijital Kombi E3 Arıza – Hata Kodu

Aşırı Isı Limit Termostat Sorunu (Kilitlenme)

Confeo Dijital model kombilerde limit termostatın aşırı sıcaklık sebebi ile açıldığını ve cihazı kilitlediğini belirtir. Bu durum hermetik ve bacalı modellerde yaşanabilir. Öncelikle cihazınız kış modunda ise peteklerin açık olduğundan ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı şekilde ise mutlaka açın. “R” konumlu düğmeye 2 sn kadar basılı tutarak resetleme uygulaması yapın. Arızada düzelme olmuyor ise cihaz bacalı ise baca çekişi yetersiz veya baca tıkalı olabilir. Ana eşanjörde tıkanma, tesisatta tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Üç yollu vana arızalı olabilir, pompa sıkışıyor olabilir… Birçok sebep olabileceği için arızanın yerinde görüşmesi ve tespit sonrası soruna müdahale edilmesi gerekir. Eca Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

Eca Confeo Dijital Kombi T1 Arıza – Hata Kodu

Aşırı Isınma Sorunu Uyarısı (Elektronik Limit)

Bu bir uyarıdır. Cihaz içindeki suyun aşırı ısındığını belirtir. Soruna müdahale edilmez ise arıza durumu E3 e döner. Yani aşırı sıcaklık kilitlenmesi durumu yaşanır. Her iki sorunda da uzman yardımı almalısınız.

Eca Confeo Dijital Kombi T3 Arıza – Hata Kodu

Kalorifer Ntc Sorunu (Açık-Kısa Devre)

Kalorifer sensörü yani merkezi ısıtma sıcaklık sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kaloriferleriniz az ısınır veya hiç ısınmaz. Sensör değişimi gerekebilir, tabi sorun kablolarda veya bağlantılarda da olabileceğinden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Eca Confeo Dijital Kombi T5 Arıza – Hata Kodu

Sıcak Su Ntc Sorunu (Açık-Kısa Devre)

Sıcak su sensöründe yani kullanım suyu sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sensörün yanı sıra, sensör kablolarında ve bağlantılarında sorun olabilir. Tespit ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramanız gerekir.

Eca Confeo Dijital Kombi T7 Arıza – Hata Kodu

Dış Hava Sıcaklık Sensörü Problemi (Kısa Devre)

Dış hava sensörü her kombide mevcut değildir. Bulunan kombiler dış hava sensörü sayesinde dış ortam sıcaklığına göre çalışır, bulunmayan kombiler ayarlanan ısıya göre çalışır. Kombide dış hava sensörü var ise arızalı olabilir, yoksa da elektrik ile alakalı bir sorun yaşanıyor olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı alın.

Eca Confeo Dijital Kombi Arıza Kodları

ALEV DENETİMİ PROBLEMLERİ

Eca Confeo Dijital Kombi E1 Arıza – Hata Kodu

Ateşleme Problemi (Alev Yok)

Confeo Dijital model kombide sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Cihazın alev olmadığı için veya alevi algılamadığı için ateşleme yapmadığını ya da yapamadığını belirtir. Öncelikle gaz girişlerine bakın, konutunuzda gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve kombinize gaz geliyor ise “R” konumlu düğmeye 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme yapın. Arıza düzelmez ise işlemi birkaç kez daha tekrar edin. Arıza durumunda yine bir değişme olmaz ise; anakart, gaz armatörü veya elektrotlarda (ateşleme-iyonizasyon) sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için Eca Servisi’ni arayın.

Eca Confeo Dijital Kombi E2 Arıza – Hata Kodu

Yanlış Alev Sinyali

Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılanmaya devam ettiğini belirtir. Servis öncesi “R” konumlu düğmeye 2 saniye basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa eğer işlemi 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Sorun gaz valfi ile alakalı veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon elektrodunda da sorun olabilir. Teşhis ve için mutlaka servisi arayın.

Eca Confeo Dijital Kombi D1 Arıza – Hata Kodu

Alev Devresi Sorunu.

Confeo Dijital model kombilerin alev devresinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Servis gelmeden önce “R” konumlu düğmeye 2 saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapın. Arıza düzelmezse işlemi maksimum 3 kez daha uygulayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme durumu olmaz ise bu durumda Eca Servisi’ne ulaşarak yardım almalısınız.

ELEKTRİK PROBLEMLERİ

Eca Confeo Dijital Kombi C1 Arıza – Hata Kodu

Elektronik Kart Ile Iletişim Kopukluğu

Elektronik karttan iletişim alınamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni arayın. Sorun elektronik kart tamiri veya değişimi ile çözümlenecektir.

Eca Confeo Dijital Kombi A1 Arıza – Hata Kodu

Besleme Gerilim Sorunu.

Confeo Dijital model kombilerde düşük voltaj arızası olarak adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda önce bir süre beklemenizi öneriyoruz. Voltajların düzelmesi ile birlikte sorunun da düzelme seçeneği bulunmaktadır. Uzun süre beklemenize rağmen sorunda düzelme durumu olmazsa eğer hiçbir müdahalede bulunmadan servisi arayın. Çünkü düşük gelen voltaj sebebi ile anakart hasar görmüş, arızalanmış olabilir. Anakarta müdahale edilerek sorun çözümlenir fakat aynı sorun yeniden yaşanabilir. Bu gibi durumları yaşamak zorunda kalmamak için mutlaka kombi regülatörü kullanın.

SU BASINÇ PROBLEMİ

Eca Confeo Dijital Kombi P1 Arıza – Hata Kodu

Düşük Su Basınç Ikazı

Confeo Dijital model kombinin panelinin sağında yer alan bar göstergesine bakarsanız 0 değerine yakın olduğunu görürsünüz. Tesisat suyunun azaldığını veya bittiğini belirten arıza kodudur. Bu duruma tesisata su basmanız gerekir. Confeo Dijital model kombinin altında monteli şekilde olan siyah ya da mavi doldurma musluğunu sola doğru yavaşça çevirdiğinizde su dolumu başlar ve su sesi gelir. Aynı anda bar göstergesine de bakmalı 1 ile 2 bar arasına gelecek şekilde su basma işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza düzelecektir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servisi arayın.

GAZ VALFİ PROBLEMİ

Eca Confeo Dijital Kombi Y1 Arıza – Hata Kodu

Gaz Valfi Devresinde Sorun.

Gaz valfi yani ateşleme devresinde sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu arıza durumunda öncelikle resetleme işlemi uygulayın. “R” konumlu düğmeye 2 saniye kadar basılı tutun ve cihazın resetlenmesini sağlayın. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise Eca Servisi’ni arayarak yardım alın, cihaza müdahalede bulunmayın.

Call Now ButtonŞİLE E.C.A KOMBİ SERVİSİ